KONST / Litografier / Leif zetterling 12071022
nr 1207 1022
Leif Zetterling
(1940-2023), Sverige
Leif Zetterling (f. 1940), Sverige. "Zetterling Collection 1". Mapp med grafiska blad, 2001. Porfolie med ett flertal prints: I ankdammen, den andra måltiden, fredshöken, folkhemmet, ålders-trappan, Madonna. 42x58 cm. Prints, originalen är akvarell och gouache, 42x58 cm
Leif Zetterling, Svensk konstnär, tecknare och formgivare född 1940, död 2023.
måndag 24 september 2018
kl 19:26:24
24 sep
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
Leif Zetterling
Läs mer om Leif Zetterling